Справжня мета атаки не має нічого спільного з військовою логікою Удар по Києву є спробою російського диктатора Володимира Путіна приховати приниження після невдалого параду “перемоги” в Москві та продемонструвати силу на тлі невдач. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Читайте також: Згоріли ТРЦ і ринок, зруйновані будинки: репортаж РБК-Україна з Лук'янівки у Києві Погрози перед 9 травня За даними аналітиків, Кремль раніше погрожував ударами по “центрах прийняття рішень” у Києві, зокрема із застосуванням “Орєшника”, у разі атак на російський парад до Дня Перемоги. Україна таких ударів не здійснювала. Також у звіті зазначається, що подібні погрози перед 9 травня могли використовуватися для демонстрації сили та маскування проблем із захистом російського повітряного простору. Удар по Києву та реакція ISW Як зазначають в ISW, російський удар по Києву став частиною спроб Путіна “перекрити приниження”, пов’язане з критикою параду Перемоги. “Російський удар по Києву є частиною триваючих зусиль президента Росії Володимира Путіна щодо стирання приниження, пов’язаного з парадом Перемоги. Путін намагається продемонструвати силу після параду, який зазнав широкої критики”, - йдеться у звіті. Аналітики також наголошують, що атака порушує заявлений “дух” триденного перемир’я та свідчить про відсутність дотримання домовленостей, якщо вони не дають вигоди Москві. Критика російських “воєнкорів” У звіті також наведено реакції російських воєнних блогерів, які назвали удари радше символічними та неефективними. Вони зазначали, що:
- удари є дорогими, але не мають військової цінності
- російські війська мають проблеми з ресурсами на фронті
- пріоритет ударів не відповідає реальним потребам армії РФ.