Необережні споживачі можуть втратити контроль над банківськими рахунками В Україні зафіксували масове розсилання небезпечних фейкових "рахунків за електроенергію" від імені Міненерго. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на публікацію прес-служби Центру протидії дезінформації у Facebook. Головне:
- Суть шахрайства: українцям масово розсилають буцімто "квитанції за світло" на пошту та в месенджери.
- Прикриття злочинців: фальшиві листи надходять споживачам нібито від імені Міністерства енергетики.
- У чому загроза: через фішингові посилання зловмисники можуть зламувати соцмережі та красти гроші з карток.
- Важливе спростування: Міненерго ніколи не розсилає платіжки, цим займаються лише енергокомпанії.
- на електронну пошту;
- у месенджерах.
Приклад фейкової квитанції на оплату електроенергії (скриншот: facebook.com/protydiyadezinformatsiyi.cpd)
Чим небезпечна нова схема шахраїів
У Центрі протидії дезінформації пояснили, що фішингова схема із "рахунками за світло" від імені Міненерго полягає в тому, щоб змусити людину:
- перейти за підозрілими посиланнями;
- викрасти персональні дані;
- зламати особисті сторінки у соцмережах;
- отримати повний контроль над банківськими рахунками.
Публікація ЦПД (скриншот: facebook.com/protydiyadezinformatsiyi.cpd)
Уточнюється, що функції постачання електричної енергії та виставлення рахунків покладені виключно на конкретні енергокомпанії - з якими у кожного споживача укладено офіційні індивідуальні договори.
"Міністерство не має до збору комунальних платежів жодного стосунку", - нагадали українцям.
Нагадаємо, раніше Центр протидії дезінформації попередив українців про нову шахрайську схему під виглядом пропозиції оформити буцімто соціальні виплати.
Крім того, ми пояснювали, як шахраї навчились красти дані та гроші через QR-коди.
Читайте також про шахрайську кампанію з розсилання небезпечних листів від імені буцімто Національного банку.