На що саме планують витратити кошти? Україна хоче отримати від своїх союзників додаткові 20 мільярдів доларів, щоб закріпити свою перевагу на полі бою над Росією. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico. "Усі бачать, що Росія горить, і ми хочемо, щоб вона горіла ще сильніше, але для цього нам потрібне фінансування", - сказав високопоставлений чиновник з Міністерства оборони. За даними джерел видання, запит на 20 мільярдів доларів буде озвучено 18 червня на наступному засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Читайте також: Українські удари по РФ вже коштують Кремлю мільярди доларів та знижують доходи від нафти, - The Economist Що відомо про запит України За словами людей, знайомих з переговорами, це питання порушив міністр оборони України Михайло Федоров та інші урядовці під час серії зустрічей з представниками Норвегії, Швеції, Німеччини та Канади. За словами чиновника, кожному із союзників буде запропоновано від 2 до 6 мільярдів доларів для досягнення цільової суми у 20 мільярдів доларів. "Це може бути допомога або позика", - зазначив він. Допомога Україні має стати ключовим питанням на липневому саміті лідерів НАТО в Анкарі, де президент України Володимир Зеленський буде присутній на полях заходу. На що планують витратити кошти У разі погодження виділення коштів весь фінансовий ресурс планують негайно інвестувати в оборонний сектор. Зокрема гроші мають спрямувати на:
- зміцнення протиповітряної оборони та закупівля далекобійної зброї;
- масове придбання безпілотників, боєприпасів та сучасних засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ);
- здійснення прямих державних закупівель у вітчизняних українських оборонних компаній;
- розширення внесків за Переліком пріоритетних потреб України (PURL).