Наскільки низькоякісним тепер буде бензин у РФ? Російська влада дозволила нафтопереробним заводам випускати пальне з низькими екологічними характеристиками. Таке рішення ухвалили для внутрішнього ринку, щоб зупинити стрімке скорочення запасів палива. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. У матеріалі агенції зазначається, що ситуація на російських енергетичних об'єктах стає критичною. З початку 2026 року кількість атак безпілотників ЗСУ на НПЗ окупантів зросла вдвічі. Це підтверджують офіційні дані та розрахунки журналістів. Читайте також: В аеропортах Росії через дефіцит палива обмежили заправку літаків Удари українських дронів вивели з ладу ключове обладнання. Виробництво бензину, дизеля та авіаційного пального частково припинилося. Постачання на внутрішній ринок суттєво обмежилися. Російські чиновники вирішили послабити правила якості ще минулої осені. Зараз цей захід офіційно продовжили. Тепер російським заводам дозволили продавати пальне з високим вмістом шкідливих речовин. Мова йде про значне перевищення екологічних норм. Основні зміни в стандартах:
- вміст сірки в бензині може сягати 150 частин на мільйон;
- цей показник у 15 разів вищий за норми в Європі чи Китаї;
- дозволено збільшувати частку токсичних ароматичних вуглеводнів.
- в Удмуртській області ввели тимчасові ліміти на заправках Татнафти;
- обмеження стосуються популярних марок АІ-92 та АІ-95;
- у Севастополі на АЗС утворилися величезні черги з автомобілів.