Москва вже готується відправити "рекламні зразки" до Нью-Делі Росія планує залучити індійські фінанси для видобутку корисних копалин в Сибіру, які ще не розроблені. При цьому пропагандисти РФ не забувають дорікати Україні, що вона "продала свою землю американцям" в рамках подібної угоди. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. Кремль запропонував Індії доступ до одного з найбільших у світі родовищ рідкісноземельних металів - Томтор у Якутії. Індійська державна гірничодобувна компанія IREL веде конфіденційні переговори з російським нафтовим гігантом "Роснефть". Сторони вже обговорюють передачу зразків руди з арктичного родовища. Читайте також: Зеленський натякнув на "складну зиму" в Росії Матеріал спочатку оброблять у Росії, потім його відправлять до Індії. Там фахівці проведуть глибокий аналіз мінерального складу і лише після цього Нью-Делі вирішить, чи варто вкладати мільярди у спільний проєкт. Китай буде незадоволений В цілому, як зазначає агенція, Індія може зацікавитись проєктом, адже прагне позбутися залежності від Пекіна. Китай зараз домінує у цій галузі й контролює більшу частину світового видобутку та перероблювання. Для Росії, обкладеної з усіх боків санкціями, цей крок також вигідний. Москва намагається знайти нові шляхи розвитку ресурсних проєктів. Вона поглиблює зв’язки з ключовими торгівельними партнерами в Азії. Контроль над Томтором перейшов до "Роснефти" минулого року. Уряд РФ активізував зусилля у видобутку критичної сировини. В чому важливість рідкісноземів Рідкісноземельні метали - це серце сучасної промисловості. Без них неможливо створити потужні постійні магніти. Ці елементи критично необхідні для:
- виробництва електромобілів;
- технологій відновлюваної енергетики;
- учасних оборонних систем та авіації.