Дизель вже впав на 1-3 грн, а бензин навіть не ворухнувся Оператори АЗС мають підстави почати знижувати роздрібні ціни на бензин слідом за падінням ціни світової нафти. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ голови АМКУ Павла Кириленка в ефірі "Суспільного". За словами Кириленка, світові нафтові індекси знизилися на 17%, що є "прямим дороговказом" для зниження роздрібних цін на заправках. "Зараз саме той момент, коли ключові гравці на ринку світлих нафтопродуктів мають починати зменшення ціни", – наголосив голова АМКУ. Читайте також: Попри "мир" США з Іраном, ціни на пальне можуть не знизитись, - Politico Кириленко зазначив, що протягом тижня дизельне пальне подешевшало на 1-3 гривні, тоді як на бензин зниження "фактично не відбулося". На запитання про терміни голова АМКУ відповів, що знижувати ціни можна "тут і зараз", оскільки падіння нафтових котирувань є стійким і послідовним. "Затягувати тут немає жодного сенсу для реалізаторів світлих нафтопродуктів", – підкреслив він. Кириленко також нагадав учасникам ринку про рекомендації АМКУ та закликав знижувати ціни "не змовляючись між собою, як вони це демонстрували в ході реалізації збільшення цін". Нагадаємо, у квітні АМКУ дав найбільшим мережам АЗС 10 днів на приведення роздрібних цін у відповідність до об'єктивних економічних факторів. Тоді ж Кириленко заявляв у Раді, що АМКУ не зафіксував доказів змови, але попередив – у разі виявлення порушень мережам загрожують штрафи.